Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

Papież Franciszek do zaangażowanych w jubileuszowy Konkurs Biblijny

Niech ten czas Bożej rywalizacji obfituje głębią przeżyć religijnych, bogactwem przemyśleń, skupieniem, zdobywaną wiedzą i ewangelicznym entuzjazmem - czytamy w liście skierowanym przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej do Tomasza Nakielskiego, przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", które jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W związku z 20. edycją tego dzieła, Ojciec Święty Franciszek przekazuje Apostolskie Błogosławieństwo dla uczestników, katechetów i organizatorów.

Jego Świątobliwość Franciszek powiadomiony o obchodach dwudziestej rocznicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, przygotowywanego corocznie przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, przekazuje jego Organizatorom i Uczestnikom wyrazy uznania i serdeczne pozdrowienie.

Spotykając się niedawno z młodzieżą w Asunción, w Paragwaju, Ojciec Święty powiedział: „Przyjaciele! Przyjaźń jest jednym z największych darów, jakie osoba, młody człowiek może otrzymać i może ofiarować. To prawda. Jakże trudno jest żyć bez przyjaciół. Posłuchajcie jednego z najcudowniejszych określeń, jakich użył Jezus: Nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego (J 15, 15). Jedna z największych tajemnic chrześcijan kryje się w owym byciu przyjaciółmi Jezusa. Gdy ktoś kogoś kocha, jest obok, troszczy się o tę drugą osobę, pomaga jej, myśli o niej, nigdy jej nie porzuca. Tak postępuje z nami Jezus. Przyjaciele dobrze się rozumieją, przebywają razem, wzajemnie troszczą się o siebie. Takim też jest Pan wobec z nas”.

Kierując te słowa, również do Organizatorów i Uczestników wspomnianego Konkursu, Jego Świątobliwość życzy, by kolejne etapy tego wydarzenia: szkolny, diecezjalny, ogólnopolski były dla wszystkich okazją do obcowania z Pismem Świętym, spotkania z Chrystusem i doświadczenia Jego przyjaźni. Niech ten czas Bożej rywalizacji obfituje głębią przeżyć religijnych, bogactwem przemyśleń, skupieniem, zdobywaną wiedzą i ewangelicznym entuzjazmem.

Ojciec Święty wzywa wszystkich młodych, by w duchu przyjaźni z Jezusem stawali się w swoich środowiskach apostołami Bożego Słowa. Tylko wierni świadkowie Ewangelii, żyjący każdego dnia Bożą miłością, mogą pomóc innym znaleźć Chrystusa i Nim zachwycić świat. Powtarzając apel świętego Jana Pawła II z Listu apostolskiego Novo millennio ineunte zachęca wszystkich, by stawali się stróżami poranka, zwiastującymi brzask nowego tysiąclecia!

Organizatorom jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, biblistom czuwającym nad przygotowaniem konkursowych zagadnień, młodym uczestnikom biblijnej rywalizacji, katechetom i tym, których serca są otwarte dla Ewangelii, Jego Świątobliwość z serca udziela Apostolskiego Błogosławieństwa.


Z wyrazami szacunku
Mons. Peter B. Wells
Asesor

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Polecamy:

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando