Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?

Redakcja miesięcznika Rycerz Młodych i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, pragną zaprosić młodzież do zgłębiania biblijnych treści, których wybór ze względu na przeżywany w Kościele rok, nie jest przypadkowy. Proponowaną metodą jest skrutacja Pisma Świętego, którą będziemy przybliżali na łamach Rycerza Młodych i stronie konkursowej www.okwb.pl. Warto zanurzyć się w te treści, niezależnie od wieku, po to by osobiście odkryć w nich historię także swojego zbawienia.

Słowo Boże nie przemija jak to, wypowiadane przez człowieka (por. Łk 21,33). Dlatego wśród tylu słów, które docierają do nas codziennie, warto zatrzymać się właśnie nad tym, które stało się ciałem, dokonuje się wciąż, we mnie i w Tobie, zawsze gdy uznajemy Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego, który zmartwychwstał i żyje.

Decyzją Episkopatu Polski, hasłem roku duszpasterskiego 2013/14, jest wyznanie: „Wierzę w Syna Bożego”. Jest to pierwszy etap czteroletniego programu dla Kościoła w Polsce, któremu towarzyszy hasło „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Jego celem ma być przyjęcie i ożywienie osobistej wiary w Syna Bożego. Polscy biskupi, akcentują zachętę do pogłębiania treści Biblii i propagowania jej jako Słowa Bożego, ukazując jego ważność w życiu chrześcijańskim.

Wiele działań duszpasterskich w Kościele, będzie w tym czasie zmierzało do zachęcenia wiernych, by z odnowioną mocą, uznali sercem i umysłem, że Jezus Chrystus jest nie tylko postacią historyczną, ale prawdziwie jest Synem Bożym, który zmartwychwstał i żyje oraz zaprasza nas do udziału w swojej chwale.  

Możesz Go poznać.

Właśnie dlatego, redakcja Rycerza Niepokalanej i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, pragną zaprosić młodzież do zgłębiania biblijnych treści, których wybór ze względu na przeżywany w Kościele rok, nie jest przypadkowy.

Chcemy zaproponować naszym czytelnikom oraz uczestnikom Konkursu Biblijnego, zanurzenie się w treść Ewangelii wg. św. Marka. Dlaczego chcemy skupić się na tym konkretnym fragmencie Pisma Świętego? Przede wszystkim dlatego, że tam Jezus Chrystus jest tam ukazany w szczególny, piękny sposób, jako Syn Boga. Jeśli ktoś wniknie w ten tekst uważniej, dostrzeże tam wówczas trzy wypowiedzi dotyczące Jezusa. Pierwsza zawarta jest zaraz na początku, jest to wypowiedź samego Boga Ojca, który w czasie chrztu Pana Jezusa w Jordanie, ogłasza: „Ty jesteś mój syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” (Mk 1, 11). Drugi raz w centrum tej Ewangelii, na Górze Przemienienia, gdzie również głos Boży dał takie świadectwo o Jezusie (Mk 9, 7). Trzeci moment to ten, w którym Jezus umiera na krzyżu i wówczas, nie kto inny jak setnik rzymski, wyznaje wiarę w Niego, jako Syna Bożego (Mk 15,39). Cała ta Ewangelia jest piękną katechezą, mającą w zamiarze, doprowadzić odbiorcę do wiary w Jezusa jako Syna Bożego.

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Polecamy:

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando