Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

Ten, który daje więcej niż słowo.

Codziennie wypowiadamy od kilkunastu, do kilkudziesięciu tysięcy słów. Ile z nich, jest naprawdę istotnych? Mówi się potocznie o sieczce, papce (dziennikarskiej), paplaninie, nawet o grillowaniu słów, puszczaniu ich na wiatr, słowach bez pokrycia, itd. Słowem można także wprowadzić zamieszanie, lęk, a nawet zranić i sprowokować negatywne zachowania odbiorcy. W ocenie czyichś słów musimy brać pod uwagę intencje nadawcy. Te jednak niełatwo rozpoznać. Miewamy zrozumiały problem w odróżnieniu słów, które niosą prawdę, od tych będących jej ułudą. Nie pomagają nam w tym media i specjaliści od PR.

Można zatem mówić o pewnym głodzie słowa niosącego prawdę. Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego (J 6,68). To także głód słowa, za które ktoś weźmie odpowiedzialność i któremu można zaufać, które nie jest podszyte fałszem, ukrytą intencją, które nie rani i nie zwodzi – Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce (Ps. 119, 105).

Z takim słowem przychodzi do nas Jezus Chrystus. Przychodzi, nie tak jak wielcy tego świata, by żądać prestiżu, władzy i zysku. Nie jest pełen blichtru i łaknący poklasku. Staje bezbronny i uniżony wobec każdego z nas: Pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat (J 14,27). Wszystko zaczyna się od słowa danego przez Boga ludowi Izraela. Wypełnieniem Jego obietnicy są narodziny Jezusa. Dosłownie, Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas (J 1,14). To niepojęte, podobnie jak słowa, które Jezus głosi: miłujcie nieprzyjaciół (por. Mt 5,44), oddaj wszystko ubogim (por. Mt 19, 16-22), nie odpowiadaj złem na zło (por. Rz 12, 21) i w końcu - po ludzku - jedno z najtrudniejszych do pojęcia: kto chce zachować swoje życie, straci je (por. Mt 16, 24-25). Jezus mówi o sobie, że sam jest słowem, życiem i zmartwychwstaniem, a ktokolwiek w Niego wierzy, choćby i umarł, będzie żył (por. J 11,25).

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Polecamy:

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando