Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

Znamy zakres merytoryczny 22. edycji

Ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel, przewodniczący komisji konkursowej ogłosił nowy zakres merytoryczny kolejnej edycji Konkursu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w przyszłym roku zgłębią Ksiągę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian.

Program roku duszpasterskiego 2017/2018 poświęcony osobie Ducha Świętego zachęca nas do odkrywania darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym. W związku z tym jako zakres tematyczny XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” proponuje się Księgę Psalmów oraz dwa listy św. Pawła – List do Galatów i List do Filipian. Starotestamentalna Księga Psalmów używana na co dzień w modlitwie i liturgii Kościoła zachęca do odkrywania bogactwa działania Ducha Świętego w różnych wymiarach ludzkiej egzystencji. O znaczeniu tej księgi w życiu pierwotnego Kościoła świadczą jej liczne cytaty w tekstach Nowego Testamentu. Psalmy cieszyły się także największą recepcją we wspólnocie z Qumran, której pisma ujrzały światło dzienne dzięki odkryciom zainicjowanym 70 lat temu na Pustyni Judzkiej. List św. Pawła do Galatów, który stał się przedmiotem tegorocznego I Narodowego Czytania Pisma Świętego jest mocnym wezwaniem do życia w wolności dzieci Bożych i do odkrywania owoców Ducha Świętego w codziennym życiu. W Liście do Filipian Apostoł Narodów zachęca wspólnotę do biegu w mocy Ducha Świętego ku wyznaczonej mecie pozostawiając im dewizę duchowego życia zanurzonego w Chrystusie: „To jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną (Flp 3,13). Lektura Psalmów i dwóch listów Pawłowych będzie pogłębiać w młodych ludziach świadomość i wartość sakramentu bierzmowania oraz budzić pragnienie życia w mocy Ducha Świętego.

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Polecamy:

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando