Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

28 lutego 2018 r. mija termin zgłoszeń szkół do udziału w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej!

Uprzejmie przypominany, ze 28 lutego 2018 r. mija termin zgłoszeń szkół do udziału w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zgłoszenia dokonują katecheci pod linkiem https://okwb.com.pl/application

Patronat honorowy nad tą inicjatywą w skali kraju objęli: ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski oraz ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym (13 marca 2018 r.), diecezjalnym (18 kwietnia 2018 r.) i ogólnopolskim finale (4-5 czerwca 2018 r. w Niepokalanowie). Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 28 lutego 2018 r.

Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki, atrakcyjne upominki rzeczowe oraz indeksy na kilkanaście kierunków kształcenia w 10 renomowanych uczelniach wyższych w Polsce, m.in.: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie czy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

W minionej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięło udział prawie 30 000 uczniów
z niemal 1500 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Świadczy to o fenomenie Słowa, które jest żywe
i skuteczne
(por. Hbr 4,12), konkurs zaś to tylko formuła, w której pomagamy młodym poznać Chrystusa i rozmiłować się w Nim.

Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zakres merytoryczny obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian, wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem. Tegoroczny wybór ksiąg nawiązuje do programu roku duszpasterskiego 2017/2018, poświęconego Duchowi Świętemu, a więc odkrywaniu darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym.

 

 

 

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Polecamy:

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando