Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

Poznali księgi biblijne w Rzeszowie

„Warsztaty Biblijne” odbyły się w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana w Rzeszowie w  dniu 9.04.2018 r., przy ul. Targowa 11. Warsztaty były przeznaczone dla finalistów etapu diecezjalnego XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej z Diecezji Rzeszowskiej i Archidiecezji Przemyskiej. Ks. dr Marek Dzik biblista przeprowadził „Warsztaty Biblijne” omawiając szczegółowo Księgi Biblijne stanowiące zakres merytoryczny XXII edycji OKWB. Omówił problematykę związaną z Księgą Psalmów oraz ich znaczeniem w Starym Testamencie jak również w liturgii Kościoła. Przedstawił genezę i przesłanie Listu do Galatów św. Pawła Apostoła Narodów, wskazując, że treścią pisma jest potwierdzenie wiarygodności i misji nauczania prawdziwej Ewangelii przez autora. Ukazanie Jezusa Chrystusa jako jedynego Zbawcę i Pośrednika  między ludźmi a Bogiem. Omówił istotę Listu do Filipian, który zalicza się do grupy pism więziennych, a wzywa wszystkich  do życia Chrystusem: „Dla mnie bowiem życie to Chrystus”(Flp 1, 21). Uczestnicy wraz z opiekunami wykazali duże zainteresowanie omawianymi Pismami. Dzięki „Warsztatom Biblijnym” zainteresowani mieli możliwość znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące omawianych Ksiąg Biblijnych. Dziękuję wszystkim za udział w tych warsztatach oraz ich przeprowadzenie ks. dr Markowi Dzikowi.

Krzysztof Dziduch

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Polecamy:

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando