Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

Maraton czytania Pisma Św. w Rzeszowie

Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" po raz piąty był współorganizatorem Maratonu Czytania Pisma Świętego. To dzieło było otwarciem Dziesiątego Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pt.: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20, 22). W czytaniu Biblii w Kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie  w dniu 14.04.2018 r.  wzięli udział przedstawiciele różnych wspólnot działających przy parafiach na terenie miasta Rzeszowa:  Siostry Prezentki wraz z uczniami z Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, Przedstawiciele Dzieła Biblijnego im Jana Pawła II w Rzeszowie, Studium Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji  Rzeszowskiej,  Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Rzeszowie, Wspólnota Neokatechumenatu oraz Rycerze Kolumba z Rzeszowa oraz wszyscy zainteresowani. Maraton czytania Pisma Św. rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 18.30, którą koncelebrował Ks. dr Marek Dzik. Maraton trwał nieprzerwanie do godz. 24.00. Został zakończony wspólną modlitwą i błogosławieństwem Księdza proboszcza Władysława Jagustyna. W homilii zaprezentowano znaczenie Tygodnia Biblijnego oraz inicjatyw im towarzyszących. Wskazano na istotę hasła przewodniego X Tygodnia Biblijnego pt.: „Weźmijcie Ducha Świętego” jako wezwania do dialogu z Panem Bogiem, poprzez żywe słowo Boże zawarte w Pismach Świętych. Każdy kto mówi, że wierzy powinien jak najczęściej sięgać do Biblii. Bo bez tej relacji nie ma możliwości stać się prawdziwym uczniem Pana Jezusa. Nie można bać się Pisma Świętego pamiętając o tym, że mamy opiekuna i wspomożyciela w Osobie Boga Ducha Świętego, który nie da nam zbłądzić jeśli na Nim się oprzemy. Musimy tylko chcieć i na ile to możliwe jak najczęściej pochylać się nad mową Bożą do  nas. To jedyna droga ku pełni prawdy i oświecenia w Duchu Bożym. Opiekunem duchowym oraz organizacyjnym maratonu czytania Pisma Świętego jest ks. dr Marek Dzik - moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej.

Księdzu proboszczowi Władysławowi Jagustynowi gospodarzowi miejsca oraz ks. bibliście Markowi Dzikowi organizatorom i wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział już w piątej Edycji Maratonu czytania Pisma Świętego.

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Polecamy:

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando