Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
X
ogólnopolski konkurs
wiedzy biblijnej

Aktualności

Zgłoś Szkołę do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Księga Psalmów, List do Galatów i List do Filipian stanowią zakres merytoryczny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Rejestracja szkół potrwa do końca lutego 2018 r.

Rozstrzygnięto 21. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Kamila Dymarek z diecezji gliwickiej jest zwyciężczynią XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego dwudniowy finał rozstrzygnął się 6 czerwca w Niepokalanowie.

Księga Wyjścia i List św. Pawła do Rzymian stanowią nowy zakres merytoryczny XXIII OKWB

Tematykę XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej oraz jej uzasadnienie ogłosił ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel, przewodniczący komisji konkursowej.

Hasło roku duszpasterskiego 2018/2019: „W mocy Bożego Ducha” sprawia, że tematyka działań duszpasterskich Kościoła w Polsce będzie dotyczyć misji Kościoła w mocy Ducha Świętego. W związku z tym zakres tematyczny XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” będzie obejmował Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian. W Księdze Wyjścia zawarte są istotne wydarzenia z historii zbawienia takie jak: dzieciństwo i życie Mojżesza, objawienie…

Znamy zwycięzców 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Najlepszą znawczynią Księgi Psalmów oraz Listów św. Pawła do Galatów i Filipian okazała się Kamila Paluch z archidiecezji krakowskiej, która zwyciężyła w 22. Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Wielki finał miał miejsce 5 czerwca w klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Każdego roku konkurs przyciąga niemal 30 tysięcy młodych ludzi z całej Polski.

W tym roku zakres merytoryczny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmował: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian (wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem). W ostatecznych eliminacjach wzięło udział 118 finalistów.…

Rusza finał 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Dziś w Niepokalanowie rozpoczyna się dwudniowy finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W ostatecznych eliminacjach spotka się 120 finalistów – przedstawicieli każdej diecezji, wyłonionych w ramach wcześniejszych etapów konkursu z prawie 30 000 wszystkich uczestników.

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożą się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpią wszyscy finaliści oraz część ustna, zaplanowana na drugi dzień pobytu w Niepokalanowie. Do decydującego etapu może awansować 7 uczestników, którym najlepiej powiedzie się w teście. Spośród nich, na podstawie losowanych zestawów pytań, komisja konkursowa wyłoni troje zwycięzców tegorocznego konkursu.

Maraton czytania Pisma Św. w Rzeszowie

Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" po raz piąty był współorganizatorem Maratonu Czytania Pisma Świętego. To dzieło było otwarciem Dziesiątego Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pt.: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20, 22). W czytaniu Biblii w Kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie  w dniu 14.04.2018 r.  wzięli udział przedstawiciele różnych wspólnot działających przy parafiach na terenie miasta Rzeszowa:  Siostry Prezentki wraz z uczniami z Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, Przedstawiciele Dzieła Biblijnego im Jana Pawła II w Rzeszowie, Studium Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji  Rzeszowskiej,  Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w…

Zrozumieć Listy św. Pawła

W Warszawie odbyła się druga edycja warsztatów biblijnych 10 kwietnia 2018 r. w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Ksiądz Mariusz Górny SSP - specjalista z zakresu nauk biblijnych - poddał analizie List do Galatów. Na spotkanie przybyło około pięćdziesięciu osób. Byli to uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, wraz ze swoimi opiekunami.

Poznali księgi biblijne w Rzeszowie

„Warsztaty Biblijne” odbyły się w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana w Rzeszowie w  dniu 9.04.2018 r., przy ul. Targowa 11. Warsztaty były przeznaczone dla finalistów etapu diecezjalnego XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej z Diecezji Rzeszowskiej i Archidiecezji Przemyskiej. Ks. dr Marek Dzik biblista przeprowadził „Warsztaty Biblijne” omawiając szczegółowo Księgi Biblijne stanowiące zakres merytoryczny XXII edycji OKWB. Omówił problematykę związaną z Księgą Psalmów oraz ich znaczeniem w Starym Testamencie jak również w liturgii Kościoła. Przedstawił genezę i przesłanie Listu do Galatów św. Pawła Apostoła Narodów, wskazując, że treścią pisma jest…

Drugie warsztaty w Siedlcach za nami

5 kwietnia 2018r. laureaci etapów szkolnych XXII edycji Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej z Diecezji Siedleckiej wzięli udział w II edycji warsztatów biblijnych zorganizowanych w I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach przez Fundację "Civitas Christiana". Warsztaty poprowadził biblista ks. Rafała Pietruczuk, wykładowca WSD w Siedlcach oraz przewodniczący komisji konkursowej. Metoda pracy z tekstem umożliwiła uczestnikom lepsze zrozumienie Listu do Galatów, który jest tegorocznym zakresem merytorycznym OKWB.

ks

Uczniowie archidiecezji krakowskiej poznali Listy Pawłowowe

Warsztaty biblijne w formie wykładu, zorganizowane przez Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” w Krakowie, odbyły się 5 kwietnia 2018 r. w sali katechetycznej u O.O Kapucynów. Zgromadziły one 56 uczniów wraz z katechetami z archidiecezji krakowskiej, którzy wysłuchali wykładu dr Danuty Piekarz - biblistki i wykładowcy UJ, UPJPII. Wykład pt. Listy Pawłowe – List do Galatów i List do Filipian miał na celu przygotowanie młodzieży do etapu diecezjalnego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

WARSZAWA: Zaproszenie na II warsztaty biblijne 10.04.2018

Fundacja „Civitas Christiana” serdecznie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami na drugą edycję warsztatów biblijnych, które odbędą się 10 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 9:45 w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej  przy ul.  Miodowej 17/19, budynek A, piętro I, Sala Św. Jana Chrzciciela.

Tematem warsztatów będzie List do Galatów i List do Filipian. Poprowadzi je ks. Mariusz Górny SSP – specjalista z zakresu nauk biblijnych, w latach 1992-2003 pełnił funkcję dyrektora wydawnictwa „Edycja Świętego Pawła”.

Warsztaty skierowane są wyłącznie do uczniów którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

OPOLE: Zaproszenie na warsztaty biblijne 11.04.2018 r.

 Młodzież  wraz z katechetami zapraszamy na warsztaty biblijne, które odbędą się 11 kwietnia 2018 r.

w Duszpasterstwie Akademickim "Resurrexit"  w Opolu. Tematem tegorocznego spotkania będzie: Księga Psalmów

Warsztaty poprowadzi Ania Białowąs z Koła Naukowego Teologów  oraz  ks. dr Andrzej Demitrów 

 

PROGRAM :

9.45                    Rejestracja uczestników

10.00 -10.45       Msza św.

11.00 -12.00       Wykład: "Wprowadzenie do hebrajskiej retoryki biblijnej

                              na podstawie Psalmu  120"

12.00 – 12.15      Przerwa kawowa

12.15 – 13.00      Warsztaty: "Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy”

13.15                     Zakończenie

 

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres:  akazmierczak@civitaschristiana.pl

SIEDLCE: Zaproszenie na drugie warsztaty biblijne

Fundacja „Civitas Christiana” w Warszawie serdecznie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami na drugą edycję warsztatów biblijnych, które odbędą się 5 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 9:45 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym  przy ul. Bpa I. Świrskiego 54
w Siedlcach.

Tematem warsztatów będzie List do Galatów. Poprowadzi je ks. Rafał Pietruczuk, biblista, Wykładowca Instytutu Teologicznego w Siedlcach, przewodniczący komisji konkursowej etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: mazowiecki@civitaschristiana.pl
do 23 marca 2018 r. (piątek) wpisując w temacie wiadomości: II warsztaty…

Kolejne warsztaty biblijne w Olsztynie za nami

Kolejne warsztaty biblijne odbyły się 5 marca w Olsztynie. Organizatorem spotkania był Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie, który organizuje po raz dwudziesty drugi Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej.

Warsztaty zorganizowane w Olsztynie poprowadził ks. dr Tomasz Niedźwiecki, biblista. Jako temat został wybrany List do Galatów, który jest, obok Księgi Psalmów i Listu do Filipian, częścią zakresu merytorycznego tegorocznego Konkursu. Młodzież wraz z katechetami przez prawie dwie godziny analizowali tekst Listu Pawłowego. Na warsztaty przybyło prawie trzydziestu młodych ludzi oraz ich opiekunowie. Warsztaty są bezpośrednim przygotowaniem do etapu szkolnego…

Zgłębili Księgę Psalmów w Warszawie

W warsztatach biblijnych zorganizowanych 21 lutego 2018 r. w sali Kurii warszawsko – praskiej uczestniczyło około 80 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych położonych na terenie Archidiecezji warszawskiej i Diecezji warszawsko - praskiej wraz z katechetami. Warsztaty prowadziła biblistka dr hab. Anna Kuśmirek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, którą wspierał ks. Mateusz Nycz. W pierwszej części warsztatów młodzież poznawała starotestamentalną Księgę Psalmów, natomiast później uczestnicy pracowali w grupach. Ciekawym akcentem wydarzenia było wystąpienie pana Krzysztofa, fascynującego się językiem hebrajskim, który wyrecytował kilka fragmentów Pisma św. w tym języku.

28 lutego 2018 r. mija termin zgłoszeń szkół do udziału w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej!

Uprzejmie przypominany, ze 28 lutego 2018 r. mija termin zgłoszeń szkół do udziału w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zgłoszenia dokonują katecheci pod linkiem https://okwb.com.pl/application

Patronat honorowy nad tą inicjatywą w skali kraju objęli: ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski oraz ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym (13 marca 2018 r.), diecezjalnym (18 kwietnia 2018 r.) i ogólnopolskim finale (4-5 czerwca 2018 r. w Niepokalanowie). Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 28 lutego 2018 r.

Na laureatów czekają cenne nagrody, w…

Ćwierć tysiąca uczniów na warsztatach biblijnych w Krakowie

Warsztaty, zorganizowane przez Oddział Okręgowy w Krakowie, które odbyły się 6 lutego 2018 r. w sali O.O Kapucynów zgromadziły około 250 uczniów wraz z katechetami z archidiecezji krakowskiej, którzy wysłuchali wykładu ks. dr. Wojciecha Węgrzyniaka - biblisty i wykładowcy UPJPII na temat Księgi Psalmów. Było to pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

K.D.

OLSZTYN: Zaproszenie na drugą edycję warsztatów biblijnych

Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie serdecznie zaprasza uczniów oraz katechetów na warsztaty biblijne przygotowujące do XXII. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tematem warsztatów będzie List do Galatów oraz List do Filipian. Odbędą się one 7 marca o godzinie 11.00 w sali Oddziału Okręgowego w Olsztynie, ul. Prosta 5/6, Olsztyn (Stare Miasto). Warsztaty poprowadzi biblista ks. dr Tomasz Niedźwiecki.

Zgłoszenia proszę przesyłać do 5 marca na adres mateuszrutynowski@civitaschristiana.pl, tel. 609 024 981. Ilość miejsc ograniczona.

Zaproszenie na warsztaty biblijne w Warszawie

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie serdecznie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami na pierwszą w tym roku edycję warsztatów biblijnych, które odbędą się 21 lutego 2018 r. (środa) o godz. 9:45 w Kurii Diecezjalnej Warszawsko-Praskiej  przy ul. Floriańskiej 2 w Warszawie.

Tematem warsztatów będzie Księga Psalmów. Poprowadzi je dr hab. Anna Kuśmirek, biblistka specjalizująca się w teologii Starego Testamentu, prof. UKSW.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: mazowiecki@civitaschristiana.pl
do 9 lutego 2018 r. (piątek) wpisując w temacie wiadomości: I warsztaty biblijne_Warszawa.

W treści zgłoszenia…

Warsztaty biblijne w Olsztynie

Warsztaty, zorganizowane przez Oddział Okręgowy w Olsztynie, zgromadziły ponad pięćdziesięciu uczniów wraz z katechetami, którzy przybyli z trzech diecezji, aby pod okiem biblisty – ks. dr. Tomasza Niedźwieckiego, analizować zawartość Księgi Psalmów. Biblista skupił się na technikach literackich i środkach stylistycznych zastosowanych przez autorów w psałterzu. Każdą technikę czy środek podpierał przykładami, które wraz z młodzieżą odnajdywał w psalmach. Było to pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Warsztaty będą kontynuowane wczesną wiosną, kiedy tematem spotkania będą św. Pawła List do Galatów i do Filipian.

„Dwie Korony” w kinach, pomysł na lekcję polskiego i katechezę

Od 13 października na ekranach polskich kin gości film „Dwie korony” w reżyserii Michała Kondrata. To pierwsza ekranizacja ukazująca nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. 

Święty jakiego nie znał świat
Maksymilian Maria Kolbe, męczennik, misjonarz, dziennikarz i genialny umysł. Oddał swoje życie za współwięźnia. Prowadził działalność misyjną w Japonii, Chinach i Indiach. Założył Rycerstwo Niepokalanej. Zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. Słowem, Święty jakiego nie znał świat.

Zdjęcia dokumentalne…

Zgłoś szkołę do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Księga Psalmów, List do Galatów i List do Filipian stanowią zakres merytoryczny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tegoroczne treści wpisują się w program roku duszpasterskiego 2017/2018, poświęconego osobie Ducha Świętego. Rejestracja szkół potrwa do końca lutego 2018 r. Corocznie w konkursie organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” uczestniczy ok. 30 000 młodych ze wszystkich diecezji w kraju.


Program roku duszpasterskiego 2017/2018 poświęcony osobie Ducha Świętego zachęca nas do odkrywania darów…

Znamy zakres merytoryczny 22. edycji

Ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel, przewodniczący komisji konkursowej ogłosił nowy zakres merytoryczny kolejnej edycji Konkursu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w przyszłym roku zgłębią Ksiągę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian.

Program roku duszpasterskiego 2017/2018 poświęcony osobie Ducha Świętego zachęca nas do odkrywania darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym. W związku z tym jako zakres tematyczny XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” proponuje się Księgę Psalmów oraz dwa listy św. Pawła – List do Galatów i List do Filipian.…

Rozstrzygnięto 21. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Kamila Dymarek z diecezji gliwickiej jest zwyciężczynią XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego dwudniowy finał rozstrzygnął się 6 czerwca w Niepokalanowie. 

Kolejny raz młodzi biorący udział w zmaganiach biblijnych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” potwierdzili, że Pismo Święte jest księgą, która nie ma przed nimi tajemnic. Świetną znajomością Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana mogli poszczycić się finaliści, którzy w dn. 5-6 czerwca spotkali się w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach wzięło udział 120 uczestników wyłonionych z prawie 30 tys. wszystkich biorących udział w konkursie.

Na program tegorocznego finału konkursu…

X Ogólnopolskie Spotkanie Młodych z Biblią

Zwycięzców etapów diecezjalnych zapraszamy na warsztaty biblijne na Jasną Górę. Odbędą się w dniach 11-12 maja b.r.

Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Przed nami 21. finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się w dn. 5-6 czerwca br. w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach spotka się 130 finalistów – przedstawicieli wszystkich diecezji wyłonionych w ramach wcześniejszych etapów konkursu z prawie 30 000 wszystkich uczestników.

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożą się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpią wszyscy finaliści, oraz część ustna, zaplanowana na drugi dzień pobytu w Niepokalanowie. Do drugiego etapu może awansować 7 uczestników, którym najlepiej powiedzie się w teście. Spośród nich komisja konkursowa na podstawie losowanych zestawów…

Etapy diecezjalne XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Dziś na poziomie każdej z polskich diecezji rozstrzygają się etapy diecezjalne XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Biorą w nich udział zwycięzcy wcześniejszych eliminacji, które odbyły się na poziomie szkół. Co roku w konkursie biblijnym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” uczestniczy prawie 30 tys. uczniów z 1,5 tys. placówek ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

W etapach diecezjalnych konkursu biblijnego biorą udział reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, w których wcześniej, 14 marca br., zostały przeprowadzone etapy szkolne. Na ich podstawie wyłoniono troje najlepszych przedstawicieli każdej placówki, którzy spotykają się na szczeblach swoich diecezji,…

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do XXI Konkursu Biblijnego

Z dniem 28 lutego 2017 r. zakończył się proces rejestracji szkół do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Obserwując konkursowe statystyki, organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" niezmiennie upatrują w Konkursie Biblijnym ogromną szansę na docieranie do szerokich kręgów młodych osób, by odnaleźć je dla Chrystusa i Jego Kościoła w Polsce.

Przed nami szkolny etap konkursu, który we wszystkich zgłoszonych placówkach ponadgimnazjalnych odbędzie się jednocześnie 14 marca 2017 r. Eliminacje przeprowadzą katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora. Treści pytań oraz klucz ich oceny są jednolite w całej…

Idźcie i głoście! - rusza XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana będą stanowiły zakres merytoryczny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tematyka nawiązuje do roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce 2016/2017: Idźcie i głoście!

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zgłoszeń placówek mogą dokonać katecheci, rejestrując swoje szkoły na stronie www.okwb.pl , w terminie do 28 lutego 2017 r. Co roku w konkursie organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” uczestniczy ok. 30 000 młodych  z ponad 1500 szkół.

Pierwszy etap biblijnych zmagań odbędzie się jednocześnie we wszystkich…

300-metrowy dar młodych dla papieża Franciszka

Młodzież biorąca udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej przygotowała specjalny dar dla papieża Franciszka. Jest to przepisana własnoręcznie przez uczestników ze wszystkich polskich diecezji treść adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium o głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie . Prawie 300-metrowy zwój będzie można obejrzeć 27-28 lipca w Częstochowie.

Każda z diecezji przygotowała na specjalnym materiale poszczególne fragmenty, które następnie zostały połączone w jedną prawie 300-metrową całość. Tworzenie tego niezwykłego dzieła odbywało się przy okazji warsztatów związanych z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej. Finalne prace nad połączeniem 113. fragmentów…

Tematyka XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (2016/17)

Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana będą stanowiły zakres merytoryczny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, poinformował ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel, przewodniczący komisji konkursowej. Tematyka nawiązuje do roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce 2016/2017: „Idźcie i głoście”.

Pierwsza z ksiąg nie była dotąd przedmiotem konkursu. Jest to jedyna księga apokaliptyczna Starego Testamentu ukazująca świadectwo i misję Daniela, które wsparte są mocą Boga. Młody człowiek w obliczu trudności nie załamuje się, lecz znajduje swą moc i tożsamość w Bogu Abrahama, Izaaka i Jakuba. Księga Apokalipsy św. Jana…

Znamy zwycięzców 20. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Wojciech Meiser z diecezji gliwickiej jest zwycięzcą finału XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Dwudniowe eliminacje odbywały się 6 i 7 czerwca w Niepokalanowie, z udziałem 130 reprezentantów każdej z polskich diecezji, wyłonionych spośród 30 000 wszystkich uczestników konkursu. 

Na program jubileuszowego finału konkursu biblijnego złożyły się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpili wszyscy finaliści. Na tej podstawie wyłania się 7 osób, które awansują do części ustnej konkursu. Konieczna okazała się tutaj dogrywka pomiędzy aż 9 osobami, które zdobyły równą ilość punktów w teście. Komisja…

Papież Franciszek do zaangażowanych w jubileuszowy Konkurs Biblijny

Niech ten czas Bożej rywalizacji obfituje głębią przeżyć religijnych, bogactwem przemyśleń, skupieniem, zdobywaną wiedzą i ewangelicznym entuzjazmem - czytamy w liście skierowanym przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej do Tomasza Nakielskiego, przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", które jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W związku z 20. edycją tego dzieła, Ojciec Święty Franciszek przekazuje Apostolskie Błogosławieństwo dla uczestników, katechetów i organizatorów.

Jego Świątobliwość Franciszek powiadomiony o obchodach dwudziestej rocznicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, przygotowywanego corocznie przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, przekazuje jego Organizatorom i Uczestnikom wyrazy uznania i serdeczne…

Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?

Redakcja miesięcznika Rycerz Młodych i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, pragną zaprosić młodzież do zgłębiania biblijnych treści, których wybór ze względu na przeżywany w Kościele rok, nie jest przypadkowy. Proponowaną metodą jest skrutacja Pisma Świętego, którą będziemy przybliżali na łamach Rycerza Młodych i stronie konkursowej www.okwb.pl. Warto zanurzyć się w te treści, niezależnie od wieku, po to by osobiście odkryć w nich historię także swojego zbawienia.

Słowo Boże nie przemija jak to, wypowiadane przez człowieka (por. Łk 21,33). Dlatego wśród tylu…

Ten, który daje więcej niż słowo.

Codziennie wypowiadamy od kilkunastu, do kilkudziesięciu tysięcy słów. Ile z nich, jest naprawdę istotnych? Mówi się potocznie o sieczce, papce (dziennikarskiej), paplaninie, nawet o grillowaniu słów, puszczaniu ich na wiatr, słowach bez pokrycia, itd. Słowem można także wprowadzić zamieszanie, lęk, a nawet zranić i sprowokować negatywne zachowania odbiorcy. W ocenie czyichś słów musimy brać pod uwagę intencje nadawcy. Te jednak niełatwo rozpoznać. Miewamy zrozumiały problem w odróżnieniu słów, które niosą prawdę, od tych będących jej ułudą. Nie pomagają nam w tym media i specjaliści od PR.

Kalendarium

Sponsorzy

Multimedia

Znajdź nas na:

Partnerzy

Patronat medialny

Katolickie Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"

ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
605 558 942
Przed skierowaniem zapytania, zapraszamy do upewnienia się, czy nie ma już na nie odpowiedzi w Regulaminie lub zakładce O Konkursie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej.
Twój adres e-mail wykorzystywany będzie wyłącznie do rozsyłania naszych nowości i nigdy nie zostanie przekazany osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji wpisując ponownie swój adres e-mail w formularzu powyżej.
Copyright © 2017 CodeCommando