Białystok: Podsumowanie etapu diecezjalnego 25. OKWB

Dnia 18 czerwca 2021 r. w siedzibie Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Białymstoku odbyło się wręczenie nagród laureatom diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W spotkaniu wzięli udział organizatorzy oraz zaproszeni uczniowie wraz z katechetami.

Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w intencji dzieła OKWB, którą poprowadził asystent krajowy – ks. dr Dariusz Wojtecki. Po wspólnej modlitwie i przywitaniu, przybliżyliśmy naszym gościom działania związane z Konkursem (w tym chociażby wydaną z okazji jubileuszu książkę „Poczuj radość Ewangelii”). Obejrzeliśmy także krótkie video ze Spotkania Młodych z Biblia oraz z Finału w Niepokalanowie. W końcu przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali, czyli nagrody. Nagrodzeni zostali zarówno uczniowie, jak i katecheci, którzy włożyli wiele trudu w jak najlepsze przygotowanie swoich uczniów do konkursowych zmagań.

I miejsce Angelika Szybańska – ZSE im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku (opiekun p. Bogumił Dziedziul)

II miejsce Marta Smolej – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku (opiekun p. Barbara Podlewska)

III miejsce Natalia Rybnik – IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku (opiekun p. Robert Sołowiej)

IV miejsce Adrianna Czerech – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku (opiekun p. Barbara Podlewska)

V miejsce Kalina Kupiec – VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku (opiekun p. Anna Dębowska, p. Anna Palkowska) oraz Magdalena Rokuszewska – Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej (opiekun p. Krzysztof Jabłoński)

VI miejsce Mateusz Pul – II Liceum Ogólnokształcące im. Anny z Sapiehów Jabłońskiej w Białymstoku (opiekun s. Danuta Karwowska, p. Iwona Januszewska)

Po wręczeniu nagród był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz małą niespodziankę – jubileuszowy tort, który jedliśmy ze smakiem, prowadząc przy tym ciekawe i ubogacające rozmowy. To był bardzo dobry czas. Dziękujemy uczniom i katechetom za przybycie i jeszcze raz gratulujemy wysokich wyników w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Do zobaczenia za rok!

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana