Partnerzy:

Grupa INCO S.A.


GRUPA INCO S.A. działa na polskim rynku od 1947 roku. Spółka reprezentuje wyłącznie rodzimy kapitał prywatny. We wszystkich swoich zakładach, zlokalizowanych na terenie całego kraju, zatrudnia blisko 800 osób. Siedziba główna firmy znajduje się w Warszawie. GRUPA INCO S.A to znany producent chemii gospodarczej, nawozów ogrodniczych i opakowań z tworzyw sztucznych, który z powodzeniem działa również na rynku nieruchomości.

Grupa INCO – strona www:

www.inco.pl

Wydawnictwo Jedność


Historia Wydawnictwa Jedność sięga 1917 r., kiedy założono jedną z najlepiej wyposażonych drukarń Kielecczyzny – Drukarnię Diecezjalną „Jedność”. Jedność wydaje książki z zakresu teologii, biblistyki, duchowości, filozofii, historii, bioetyki i hagiografii, a także cenione podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne oraz wiele pozycji katechetycznych i duszpasterskich. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy – Jedność dla dzieci. W ofercie Wydawnictwa znajdują się również wysmakowane edytorsko albumy oraz literatura piękna. Wypracowany w ostatnich latach profil wydawniczy i oferta skierowana do wielu różnych grup czytelników ugruntowały obecność Wydawnictwa Jedność na rodzimym rynku księgarskim.

Wydawnictwo Jedność – strona www:

https://www.jednosc.com.pl/

Trinity – PL

Trinity – PL Biuro Podróży – Twój klucz do Ziemi Świętej.

Trinity – PL – strona www:

https://trinitytour.com.pl/


Edycja Świętego Pawła


Edycja Świętego Pawła – wydawnictwo, które proponuje szerokiemu gronu czytelników treści związane z wartościami ogólnoludzkimi oraz zgodne z duchem chrześcijańskim. Wśród publikacji, które ukazują się nakładem wydawnictwa, można znaleźć: Pismo Święte, katechizm YOUCAT, książki, albumy, książeczki prezentowe, kalendarze, terminarze, karnety, pocztówki, zakładki, płyty CD i DVD, audiobooki, gry komputerowe. Priorytetem wydawniczym Edycji Świętego Pawła jest propagowanie Biblii, edukacja do dobrego używania środków społecznego przekazu oraz wspieranie rodziny w jej zadaniach wychowawczych.

Edycja Świętego Pawła – strona www:

https://www.edycja.pl/

Kwartalnik ,,Civitas Christiana”


Kwartalnik “Civitas Christiana” – kwartalnik społeczno-kulturalno-religijny. Na łamach pisma prezentowana jest działalność katolików świeckich i życie Kościoła Katolickiego. W publikacjach poruszane są zagadnienia kulturalne, społeczno – polityczne, historyczne, religijne. W kwartalniku znaleźć można ciekawe felietony, publicystykę, aktualności z Polski, świata i życia Kościoła. W obecnym kształcie linii pisma odpowiadają następujące działy: Z życia Stowarzyszenia; Temat numeru; Wiara, Wspólnota, Kościół; Opinie; Rozmaitości. Wydawcą pisma jest Fundacja ,,Civitas Christiana”. Kwartalnik w formie papierowej można otrzymać bezpłatnie w Oddziałach Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz pobrać w formie e-wydania z serwisu e-civitas.pl.

Radio Jasna Góra


Radio Jasna Góra – rozgłośnia katolicka sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie o zasięgu lokalnym (możliwość odbioru w promieniu około 100 km od Jasnej Góry). Z Duchowej Stolicy Polski – z Jasnej Góry nadaje od 25 marca 1995 roku na częstotliwości 100,6 FM. Znaczną część czasu antenowego Radia Jasna Góra jest poświęcony modlitwie, tej transmitowanej z Kaplicy Matki Bożej, z Bazyliki i z wielu innych miejsc, a także tej prowadzonej z radiowego studia z udziałem słuchaczy. Można także usłyszeć autorskie audycje o tematyce ewangelizacyjnej, kulturalnej, patriotycznej, transmisje uroczystości religijnych i patriotycznych, apeli jasnogórskich, czuwań nocnych, transmisje z kongresów, sympozjów, informacje o wydarzeniach na Jasnej Górze i o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie, audycje o tematyce religijnej, społecznej, ekumenicznej i kulturalnej, audycje młodzieżowe, muzykę o charakterze religijnym.

Radio Jasna Góra o OKWB:

https://www.radiojasnagora.pl/pt189-ogolnopolski-konkurs-wiedzy-biblijnej-2021  (10.03.20211r.)
Serwis informacyjny » Ezechiel i św. Jan Ewangelista przemówią do młodych… (06.03.2021r.)

Radio Jasna Góra – strona www:

https://www.radiojasnagora.pl/


Katolicka Agencja Informacyjna


Katolicka Agencja Informacyjna została powołana w 1993 przez KEP celem informowania o wydarzeniach związanych z działalnością Kościoła katolickiego na całym świecie. Głównym założeniem KAI jest ewangelizacja przez informację polegająca na przekazywaniu wiadomości religijnych oraz przedstawieniu stanowiska Kościoła w różnych kwestiach. Agencja stara się opisywać całość zjawisk związanych z Kościołem. Jest głównym źródłem informacji większości mediów katolickich – prasowych, radiowych i telewizyjnych – w Polsce.

KAI – strona www:

www.ekai.pl

Przewodnik Katolicki


,,Przewodnik Katolicki” – to najstarszy, polski tygodnik społeczno-religijny. Inicjatorem jego powołania był arcybiskup Florian Stablewski – arcybiskup gnieźnieński i poznański, a pierwszy numer ukazał się w 1985 roku. W czasopiśmie przeważają artykuły poruszające sprawy wiary i życie Kościoła, pojawiają się także felietony i komentarze, w których śmiało poruszane są sprawy społeczne i religijne. Pismo dociera do czytelników przede wszystkim poprzez parafie, sprzedawane jest również w kioskach i salonikach prasowych na terenie całego kraju.

Przewodnik Katolicki o OKWB:

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Patronaty/Ogolnopolski-Konkurs-Wiedzy-Biblijnej-1

Przewodnik Katolicki – strona www:

https://www.przewodnik-katolicki.pl/


Wiara.pl


Wiara.pl – katolicki serwis internetowy istniejący od 3 lipca 2001 roku. Jest własnością Wydawnictwa Kurii Metropolitalnej „Gość Niedzielny” w Katowicach (archidiecezja katowicka). Pierwszym redaktorem naczelnym był ks. Artur Stopka. Czytelnicy portalu znaleźć mogą ważne informacje dotyczące Kościoła, innych wspólnot chrześcijańskich, innych religii, wiadomości nt. życia społecznego, nauki i kultury zarówno w Polsce jak i na świecie. Ideą przyświecającą portalowi jest bycie dla wierzących, wątpiących, poszukujących, ale i dla niewierzących; tworzenie serwisu wiernie trzymając się nauki Jezusa i Kościoła, ale jednocześnie bycie otwartym na inność.

Wiara.pl – strona www:

https://www.wiara.pl/

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów


Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów – wydawnictwo chrześcijańskie, którego misją jest szerzenie ducha kolbiańskiego i pogłębianie tajników wiary. Oferowane przez Wydawnictwo książki religijne nie są skierowane wyłącznie do katolików, ale również do wszystkich chrześcijan lub nawet do osób niezwiązanych z żadną religią. Poruszane w wydawanych pozycjach tematy tyczą się wartości uniwersalnych, takich jak miłość, szacunek, pokora, radość z życia. W ofercie znaleźć można albumy, historie świętych i męczenników, modlitewniki, pomoce duszpasterskie, tomiki poezji, leksykony postaci franciszkańskich, zbiory pism św. Maksymiliana, jak i wiele innych, cennych pozycji.

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów – strona www:

https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/


Radio Niepokalanów


Radio Niepokalanów – katolicka stacja radiowa, której założycielem był św. Maksymilian Maria Kolbe. Nadaje w województwie łódzkim na częstotliwości 98,6 MHz, a w mazowieckim na 102,7 MHz. Siedziba radia mieści się na terenie Niepokalanowa w gminie Teresin, ponadto radio posiada filię w Łodzi. Właścicielami stacji są Ojcowie Franciszkanie. W programie stacji znajdziemy m.in. wiadomości, Ewangelię z dnia wraz z komentarzem, modlitwy, transmisje Mszy św., Informacje z życia Kościoła, audycje biblijne i inne.

Radio Niepokalanów – strona www:

https://radioniepokalanow.pl/

http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/

Radio Niepokalanów o OKWB:

www.radioniepokalanow.pl/ogolnopolski-konkurs-wiedzy-biblijnej/

Gość Niedzielny


Gość Niedzielny – ogólnopolski tygodnik założony przez ks. Augusta Hlonda, pierwszego biskupa katowickiego, a następnie prymasa Polski, wydawany od 9 września 1923 r. Czasopismo podejmuje aktualne tematy, koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących wiary i życia Kościoła. Znaleźć tu można reportaże z różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie, analizy społeczno-gospodarcze, omówienie kwestii naukowych, kulturalnych. W tygodniku zamieszczane są cykle tematyczne, takie jak np. „Filary wiary”, dotyczący podstawowych prawd wiary, czy „Modlitwa jak chleb”, o znaczeniu modlitwy „Ojcze nasz”. Do wydania ogólnego w 20 diecezjach załączane są także dodatki diecezjalne.

Gość Niedzielny – strona www:

https://www.gosc.pl/


KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana