Finał XXIV OKWB – Relacja Ewy Urbanek

 

„Effatha! Spotkanie z żywym Słowem” – pod tym hasłem przebiegło ostatnie, zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, spotkanie osób zaangażowanych i związanych z Konkursem. Ze względu na obecną sytuację, z jaką przyszło się nam mierzyć, ilość osób uczestniczących w wydarzeniu musiała zostać ograniczona do minimum, pozostali dzięki transmisji, mieli jednak możliwość uczestnictwa online.

We wtorek, 16 czerwca 2020 roku, w datę Finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, przedstawiciele młodzieży związanej z OKWB spotkali się z organizatorami Konkursu w Niepokalanowie. Wspólnie uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Dariusz Wojtecki – asystent krajowy Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” i członek Komisji Konkursowej OKWB. Po zakończonej Eucharystii był czas, by razem Celebrować Słowo Boże w duchowej łączności ze wszystkimi, którym dzieło Konkursu jest bliskie.

Wizyta w Niepokalanowie, podobnie jak w latach ubiegłych, przyczyniła się do wspomnienia postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pod pomnikami synów polskiej ziemi zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Po przejściu z bazyliki Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask na teren domu rekolekcyjnego, w którym odbywało się spotkanie, uczestnicy udali się na wspólny posiłek, po którym przystąpili do części merytorycznej spotkania. Zaprezentowane zostały dwa, szczególne dla Konkursu, projekty: Biblia Audio Młodych oraz Aplikacja #ByćBliżejSłowa. Na zakończenie spotkania, koordynator krajowa Konkursu – Agnieszka Zalewska – przedstawiła inicjatywy podjęte, w ramach OKWB, w czasie trwania pandemii oraz  „ujawniła” formułę jesiennej edycji Konkursu wraz z zakresem i terminarzem kolejnej, jubileuszowej XXV edycji OKWB.

Effatha! Otwórzmy się na Słowo Boga, aby mogło ono rozkwitnąć w naszym życiu owocami Ducha Świętego.

_________________________________

Ewa Urbanek
– koordynator diecezji siedleckiej

 

 

 

 

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana