Nie traktujmy Boga jako “tematu”

10 i 11 września odbyła się odprawa koordynatorów OKWB. Spotkaliśmy się tradycyjnie w pięknym zakątku Mazur – w Ośrodku “GAWRA” w Wiknie.

“Co na takich spotkaniach robicie?” – pewnie się zapytasz. Otóż, nie tylko zajmujemy się tym jaką korespondencję wysłać, w jakim terminie, czego dopilnować… Oczywiście to też, ale przede wszystkim sami poznawaliśmy tę Księgę Pisma Świętego, którą Wy sami poznawać będziecie przez najbliższy rok szkolny. Wysłuchaliśmy wykładu na temat 1 Listu św. Pawła do Koryntian – wygłosiła nam go Pani dr hab. Aleksandra Nalewaj z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Wiele zapadających w pamięć słów wypowiedział do nas Asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, ks. dr Dariusz Wojtecki – “Jako koordynatorzy jesteście pierwszymi beneficjentami Słowa Bożego”, “bycie koordynatorem to WIELKA odpowiedzialność”, “nie traktujcie Boga jako tematu…”

Pojechaliśmy również w baaaardzo daleką podróż – w ciągu dwóch godzin polecieliśmy do Kazachstanu, poznaliśmy miejscowość Oziornoje, chwilę spędziliśmy w Astanie i wróciliśmy. Wszystko to dzięki Koordynatorce Krajowej, Agnieszce Zalewskiej, która podzieliła się z nami zdjęciami, wrażeniami a nawet smakami kazachskimi, a które sama poznała będąc na miesięcznych misjach podczas wakacji, właśnie w Oziornoje, które leży na północy kraju. Polecam, wpisz w wyszukiwarkę “cud w Oziornoje”, a gwarantuję, że zaciekawi Cię to tak, że nie poprzestaniesz na jednym artykule.

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana