Niepokalanów: Finał 25. OKWB – laureaci

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej ma już 25 lat! Chociażby z tego powodu był to finał wyjątkowy – jubileuszowy, z podkreśleniem dorobku, jaki powstał przez lata. Mimo niesprzyjających warunków, spotkaliśmy się w Niepokalanowie, łącząc się też duchowo za pomocą transmisji online.

Podczas uroczystości w Niepokalanowie wybrzmiewały słowa uznania i podziękowania nie tylko za bieżącą edycję, ale również za trud włożony w stworzenie Konkursu od samego początku. Swoją premierę miała książka Poczuj radość Ewangelii, w której zebraliśmy rozmowy, historie, ciekawostki i zdjęcia związane z Konkursem.

Szczególne podziękowania skierowano do laureatów, którzy mimo zmienionej formy Konkursu ze względu na pandemię, podjęli się udziału w nim i co więcej, podtrzymali wysoki poziom. Biorąc pod uwagę te okoliczności, w finałowej rozgrywce etapu ustnego wzięło udział 8, a nie 7 osób. Najlepiej tych wyjątkowych młodych ludziach określił ks. prof. Mirosław Wróbel, przewodniczący Komisji Konkursowej:

Wy jesteście solą tej ziemi. Jestem dumny, że dajecie tak wartościowy przykład swoim rówieśnikom.

W Komisji zasiedli również: ks. prof. Mirosław Jasiński, ks. dr Dariusz Wojtecki, dr Dawid Mielnik i mgr Urszula Tomasiak. Po rozgrywkach, wyłonili laureatów według kolejności:

1 miejsceJulia Ulaszek, diecezja tarnowska;

2 miejsceMateusz Brodzik, archidiecezja krakowska;

3 miejsceAndrzej Majewski, archidiecezja gdańska;

4 miejsce – Rafał Balcerek, archidiecezja łódzka;

– Marcin Sałek, archidiecezja gdańska;

– Kacper Suski, archidiecezja rzeszowska;

5 miejsce – Konrad Kuleta, diecezja kielecka;

– Jakub Urbański, diecezja kielecka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Obchody finału zwieńczył koncert zespołu GGDuo, podczas którego wybrzmiały najbardziej znane utwory zespołu, jak Moja Cisza czy Lepszy jeden dzień.

/ relacja Marty Witczak-Żydowo

 

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana