Przemyśl: Podsumowanie etapu diecezjalnego 25. OKWB

W Przemyślu u Sióstr Benedyktynek odbyło się wyjątkowe wydarzenie 17.07.2021 roku, jakim było uroczyste zakończenie Jubileuszowej XXV Edycji Finału Diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Archidiecezji Przemyskiej.

Całość naszego Święta Radości Jubileuszowej rozpocząła się nabożeństwem wystawienia Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie w Kaplicy pw. Dobrego Pasterza w Opactwie Sióstr Benedyktynek. To nabożeństwo poprowadził Ks. prof. Stanisław Haręzga zawierzając nas Dobremu Pasterzowi wraz z całym naszym życiem i dziełem OKWB w Archidiecezji Przemyskiej. To tu w spotkaniu z Naszym Panem nawiązało się poczucie mistycznej wspólnoty Kościoła z przeżywanym na żywo Słowem Bożym. Dopełnieniem tego była modlitwa milczenia.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, udaliśmy się do Auli Sióstr Benedyktynek. Tutaj zostali przedstawieni goście honorowi: Ks. prof. Stanisław Haręzga biblista przemyski oraz Dyr. zastępca Regionu Lubelsko – Rzeszowskiego KSCCH Krzysztof Sterkowiec. Całość poprowadził Koordynator Diecezjalny Krzysztof Dziduch. Po przywitaniu gości i laureatów wraz z rodzicami i opiekunami,  Ks. prof. Stanisław Haręzga ukazał istotę Konkursu jaką stanowi, spotkanie z żywym i pełnym mocy Słowem Bożym tu i teraz. Nigdy nie można zapominać o tym, że w tym zawiera się istota poczucia radości Ewangelii, która opromienia oraz przenika naszą egzystencję.

Pan Krzysztof Sterkowiec podziękował za prowadzenie i zaangażowanie w realizacji dzieła OKWB w Archidiecezji Przemyskiej Panu Koordynatorowi Diecezjalnemu. Prowadzący podsumował tegoroczny XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej w Przemyślu oraz wyraził szczególną wdzięczność rodzicom, wychowawcom, a przede wszystkim uczestnikom za otwartość na Pismo Święte. Podziękował za to wielkie dzieło, które tworzy się dzięki wspólnocie wiary i otwartości serc pod tchnieniem inspiracji Boga Ducha Świętego.

Krzysztof Dziduch życzył by Słowo  Boskie było kluczem otwierającym dni życia dla każdego z nas, bo w nim zawsze znajdziemy wyjście i rozwiązanie każdej sytuacji w życiu osobistym i społecznym. Następnie wręczono dyplomy i nagrody oraz podziękowania za trud i pełnię otwartości serc w nasze Jubileuszowe Dzieło OKWB. Tu zwracam się też ze specjalnym podziękowaniem dla sponsorów oraz ofiarodawców nagród za wszelką szczodrobliwość. Ostatnim punktem naszego świętowania był poczęstunek jubileuszowym tortem oraz ciastem u gościnnych Sióstr Benedyktynek.

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana