Radio Niepokalanów

O uruchomieniu radia jako środka apostolstwa św. Maksymilian myślał od początku założenia Niepokalanowa. Pierwszą wyraźną wzmiankę mówiącą o usiłowaniach zdobycia koncesji na radiostację znajdujemy w jego liście z Japonii do Niepokalanowa pisanym 10.09.1930 r. Św. Maksymilian był zafascynowany zdobyczami technicznymi i uważał, że wynalazki w pierwszym rzędzie powinny być wykorzystane w działalności apostolskiej. Stąd zrodziło się jego pragnienie wykorzystania radia. Nie czekając na zezwolenie z ministerstwa, w Niepokalanowie postawiono jednopiętrowy murowany budynek, przeznaczony na stację radiową. Zlokalizowano go z dala od pomieszczeń, w których hałasowały maszyny. To stamtąd 8.12.1938 r. nadano pierwszą próbną audycję.

Radio Niepokalanów gra na obszarze dwóch województw: łódzkiego na 98,6 fm i mazowieckiego zachodniego na 102,7 fm.

W województwie mazowieckim dzisiaj swoim zasięgiem z dobrą jakością odbioru Radio obejmuje następujące powiaty: Warszawski Zachodni, Grodziski Ziemski, Pruszkowski Ziemski, Sochaczewski Ziemski, Żyrardowski Ziemski. Radio słychać także w Rawie Mazowieckiej, w Nowym Dworze Mazowieckim, Łowiczu i w zachodnich dzielnicach Warszawy.

Radio Niepokalanów posiada szerokie łącze internetowe umożliwiające transmisję strumieniową (streaming). Pozwala to naszym słuchaczom na odbiór stacji za pośrednictwem Internetu w trybie on-line.

Radio Niepokalanów o OKWB:
https://radioniepokalanow.pl/ogolnopolski-konkurs-wiedzy-biblijnej/

Radio Niepokalanów – strony www:
https://radioniepokalanow.pl/
http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana