Relacja Rafała Paluchowskiego z pielgrzymki do Ziemi Świętej

Mamy dla Was kolejną relację z Ziemi Świętej – tym razem swoimi wrażeniami, refleksjami i świadectwem a także zdjęciami, podzielił się Rafał Paluchowski, laureat III miejsca w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.  Zapraszamy do czytania i oglądania!

 

Dzieło Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej było dla mnie okazją do poznania wielu niesamowitych ludzi. Stworzyło mi także możliwość wyjazdu do Ziemi Świętej – miejsca, w którym w historii dziejów ludzkości dokonało się zbawienie każdego człowieka. Dobry Bóg pozwolił mi przebywać w miejscach, które nawiedził sam Jezus; na nowo przeżywać prawdy, które przed dwoma tysiącami lat przekazywał On ludziom takim samym, jak my. Mogłem zatem dotknąć miejsca Jego narodzin, obmyć się w tych samych wodach Jordanu, słuchać tych samych co apostołowie pouczeń na Górze Ośmiu Błogosławieństw, być tam, gdzie Jezus zapłakał nad losami Jerozolimy. Miałem możliwość być w Wieczerniku, gdzie dokonało się pierwsze łamanie chleba w Jego Imię, mogłem spróbować zjednoczyć się z tajemnicą cierpienia w Ogrodzie Oliwnym. Wreszcie, szedłem Drogą Krzyża i uklęknąłem przy Jego grobie – pustym, bo On, Baranek, zwyciężył śmierć. Okazał Swoją potęgę. Po raz kolejny pokazał mi, że jest większy od mojego cierpienia, lęku, od tego, co mnie zniewala i nie pozwala stanąć w pełni wolności. On to wszystko już pokonał i pragnie, byśmy Ty i ja w pełni w to uwierzyli. Bo największą prawdą, wynikającą z pobytu w Ziemi Świętej, jest ciągła obecność Jezusa przy nas. On, wypełniając nas, che dzisiaj zostawić Swoje ślady tam, gdzie my stawiamy nasze kroki. Pragnie być z Tobą i ze mną, i uczynić Ziemią Świętą Twoje podwórko, osiedle, szkołę. W miejscu Wniebowstąpienia, na Górze Oliwnej, powiedział: “Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Wybierzmy zatem tę drogę, a Chrystus niech nas uświęca Swoją świętością, którą ukazał wybranym na Górze Tabor. Nigdy nie jest za późno. Jezus przecież odnajduje to, co zginęło, leczy wszystkie choroby, wskrzesza umarłych i obdarza ich nowym życiem. Dziękując Bogu za dar tego cudownego pobytu, proszę tylko o jedno – by uczynił Twoje i moje życie świadectwem prawdziwej wiary.

PS
Dziękuję także wszystkim osobom, które Pan Bóg postawił na mojej drodze w trakcie wyjazdu. Jestem wdzięczny za: obecność i opiekę mojej mamie; życie wiarą i odważne jej wyznawanie zwyciężczyni konkursu – Anicie; dar codziennej Eucharystii, troski i uśmiechu towarzyszącym nam kapłanom; obecność każdego z pozostałych członków wyjazdu. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

Rafał Paluchowski

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana