Świadectwa Uczestników

“Do konkursu przystąpiłam po raz pierwszy “przypadkiem”  w 2018 roku. Dostałam się do etapu diecezjalnego, a potem do centralnego. Tak mi się spodobało, że po powrocie z finału od razu zaczęłam się przygotowywać do następnej edycji. Uczestnictwo w etapie centralnym w 2019 roku pozwoliło mi na wzięcie udziału w projekcie Biblia Audio Młodych. Kiedy tylko dowiedziałam się, że jest taka możliwość, nagrałam próbkę głosu, wysłałam tam, gdzie trzeba i po kilku dniach przyszła wiadomość. Zaproszono mnie do nagrań. Umówiłam się na termin i pojechałam.

Wsiadłam w pociąg i udałam się w 5-godzinną podróż do Warszawy. Po raz pierwszy jechałam tak daleko sama, więc byłam pełna niepokoju i różnych obaw. Pamiętam, że pogoda a także moje zdrowie wtedy nie dopisały. Ale Pan Bóg czuwał, żeby wszystko się udało i nie stało mi się nic złego. Z dworca odebrały mnie niezastąpione pani Agnieszka Zalewska oraz pani Marta Witczak-Żydowo i zawiozły prosto do studia OSORNO gdzie odbywały się nagrania. Atmosfera, jaka tam panowała, sprawiła, że od razu poczułam się przez wszystkich przyjęta. Miłość, radość, życzliwość, które dało się odczuć, to przecież owoce Ducha Świętego, a “po owocach ich poznacie” (Mt 7, 16). Pamiętam, też że były dobre kanapki i herbata :).  Doświadczyłam wtedy mocy wspólnoty, bo mimo różnic między nami łączy nas Życie przez duże Ż, które daje nam Bóg w Słowie. Budujące jest to, że tylu młodych ludzi sięga po Biblię i chce żyć pełnią życia. Gdyby nie Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, to być może nie otwierałabym teraz tak często Pisma Świętego.

Praca lektora była dla mnie nowym doświadczeniem, które bardzo dobrze wspominam. Dzięki profesjonalnym wskazówkom, anielskiej cierpliwości odpowiedzialnych za to dzieło i głębokiej wierze w umiejętności drugiego człowieka nagrania były dla mnie przyjemnością. Teraz z sentymentem wsłuchuję się w kolejne rozdziały Biblii (Księgi Liczb i 1 Listu do Koryntian), czytane przez moich kolegów i koleżanek, ale przede wszystkim w głos samego Boga, który mówi do każdego i każdej z nas w swoim Słowie. Mam nadzieję, że propozycje, jakie kieruje stowarzyszenie Civitas Christiana do ludzi Młodych, zachęci jak najwięcej moich rówieśników, a także następne pokolenia do czytania Biblii i doprowadzi do wzrastania w łasce”.

Kasia Kroker, Diecezja opolska

______________________________________________________________________________________________________

Od zawsze Bóg uczestniczył w moim życiu nie tylko od święta , ale na co dzień. Zawdzięczam to moim rodzicom, którzy zaszczepili we mnie tę cząstkę wiary, która jest dla mnie taka ważna. W radości, czy smutku zawsze wszystko zawierzam Bogu, jest moim najlepszym przyjacielem. Niezmiernie ciekawą przygodą było dla mnie uczestniczenie w projekcie Biblia Audio Młodych. Jestem zaszczycona, że mogłam brać udział w takim przedsięwzięciu. Gdy otrzymałam wiadomość, by wysłać próbkę głosową byłam taka przejęta. Zadawałam sobie pytania, czy oby na pewno jest wystarczająco dobra, czy się nadaje i nie tylko. Lecz podświadomie czułam, że Bóg chce, bym dała cząstkę siebie innym. Tak się stało i wyruszyłam do Warszawy. Przyznam, że trochę się bałam, bo nigdy tak daleko nie byłam. Na szczęście Bóg zesłał pewne osoby, które pomogły mi tam bezpiecznie dotrzeć i które rozwiały moje wątpliwości. Na miejscu poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy tak samo jak ja podzielają tę pasję. Pismo Święte jest dla mnie takim drogowskazem przez życie. Porusza moje sumienie i serce, wzbudza pozytywne emocje i roznieca wyobraźnię. Ukazuje mi dobre wzorce i daje siłę do ich podjęcia. Jest dla mnie nadzieją na lepsze jutro. To czego doświadczyłam nie wątpię, że pozostawi trwałe rysy i wielką radość w moim życiu. Była to dla mnie nie zapomniana duchowa przygoda”.

Anna Wontorczyk, Archidiecezja krakowska

______________________________________________________________________________________________________

“Jestem niezmiernie wdzięczny, że mogłem wziąć udział w premierowej edycji Biblii Audio Młodych. Jest to doświadczenie nie tylko pracy w profesjonalnym studiu, ale możliwość publicznego głoszenia Słowa Bożego, bo przecież te nagrania są w sieci. Oczywiście pogłębiłem relacje z uczestnikami konkursu i nauczyłem się sposobów recytatorskich, które śmiało mogę wykorzystać jako lektor w parafii. Jednak przede wszystkim jeszcze głębiej poznawałem Boga poprzez wielokrotne czytanie wybranych fragmentów.
Dziękuje Bogu oraz organizatorom OKWB, że mogłem wziąć udział w tym wspaniałym dziele”.

Krzysztof Niemczyk, Archidiecezja wrocławska

______________________________________________________________________________________________________

“Możliwość wzięcia udziału w nagrywaniu Biblii Młodych Audio była dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Jako uczestnik tego projektu miałam okazję jeszcze bardziej zbliżyć się do Słowa Bożego. Jak mówi święty Grzegorz: “Biblia to list Boga do ludzi”. Cieszę się, że mogłam po raz kolejny uświadomić sobie, że Słowo Boże które jest wciąż aktualne zostało skierowane do nas – ludzi od kochającego Boga. Nagrywanie w studiu fragmentów Pisma Świętego było niezapomnianym przeżyciem”.

Małgorzata Zelek, Diecezja tarnowska

______________________________________________________________________________________________________

“W projekcie Biblia Audio Junior bardzo podobało mi się to, że przez chwilę mogliśmy poczuć się jak profesjonalni lektorzy. Pobyt w studiu, proces tworzenia nagrań oraz spotkanie z przesympatycznymi osobami na pewno na trwałe pozostaną w mojej pamięci. Było to niesamowite przeżycie 🙂 ”

Paulina Sławińska, Archidiecezja wrocławska

______________________________________________________________________________________________________

“Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus! Udział w projekcie Biblia Młodych Audio był dla mnie wielką radością. Przeczytanie fragmentu najwspanialszej z Ksiąg na świecie – Biblii, w studiu nagrań było dla mnie zaszczytem. Mogłam po raz kolejny poczuć radość Ewangelii oraz niepowtarzalną atmosferę jaka towarzyszy wydarzeniom związanym z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej. Projekt ten po raz kolejny przypomniał mi jak ważne jest korzystanie z “mapy do nieba”, czyli Biblii, którą dał nam Bóg, i dzięki której może się z Nim spotkać”.

Katarzyna Zelek, diecezja tarnowska

______________________________________________________________________________________________________

“Ogromnie się cieszę, że mogłam wziąć udział w tak pięknym i wyjątkowym projekcie, jakim jest Biblia Audio Młodych. Był on nie tylko nowym doświadczeniem, ale też możliwością poznania fantastycznych osób. Niespodziewana wiadomość z informacją, że przeszłam eliminacje i dostałam się do projektu, wywołała na mojej twarzy szeroki uśmiech. Biblia Audio łączy nas wszystkich, uczy słuchania siebie nawzajem i zbliża nas swoim Słowem do Pana Boga, a to jest przecież najważniejsze. Codziennie od momentu publikacji nagrań słuchamy wspólnie z moją rodziną poszczególnych rozdziałów Księgi Liczb. Projekt na zawsze pozostanie nie tylko w mojej pamięci, ale też w sercu”.

Natalia Parzniewska, diecezja kielecka

______________________________________________________________________________________________________

“Najpiękniejszym doświadczeniem związanym z nagraniami Biblii Audio Junior była serdeczność i optymizm organizatorów, pracowników, uczestników. Radość płynąca z poznawania Pisma Świętego, która była obecna podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie, jeszcze raz mogła stać się udziałem wszystkich angażujących się ten wielki projekt. To wyjątkowe spotkanie ze Słowem Bożym pokazało, że właśnie z naszej różnorodności ma powstać dzieło, które scala i buduje”.

Zuzanna Szałek, diecezja kaliska

______________________________________________________________________________________________________

“Dla mnie osobiście projekt ten był niezwykłą szansą, by uczestniczyć w głoszeniu Dobrej Nowiny. Nawet jeśli, patrząc obiektywnie, mój wkład byłby niewielki, to i tak mam nadzieję, że choć trochę przyczyniłem się do poruszenia serc tych, którzy słuchali owoców tego dzieła.”

Dawid Delebis, archidiecezja łódzka

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana