Świadectwo Katarzyny Kroker

Do konkursu przystąpiłam po raz pierwszy “przypadkiem”  w 2018 roku. Dostałam się do etapu diecezjalnego, a potem do centralnego. Tak mi się spodobało, że po powrocie z finału od razu zaczęłam się przygotowywać do następnej edycji. Uczestnictwo w etapie centralnym w 2019 roku pozwoliło mi na wzięcie udziału w projekcie Biblia Audio Młodych. Kiedy tylko dowiedziałam się, że jest taka możliwość, nagrałam próbkę głosu, wysłałam tam, gdzie trzeba i po kilku dniach przyszła wiadomość. Zaproszono mnie do nagrań. Umówiłam się na termin i pojechałam.

Wsiadłam w pociąg i udałam się w 5-godzinną podróż do Warszawy. Po raz pierwszy jechałam tak daleko sama, więc byłam pełna niepokoju i różnych obaw. Pamiętam, że pogoda a także moje zdrowie wtedy nie dopisały. Ale Pan Bóg czuwał, żeby wszystko się udało i nie stało mi się nic złego. Z dworca odebrały mnie niezastąpione pani Agnieszka Zalewska oraz pani Marta Witczak-Żydowo i zawiozły prosto do studia OSORNO gdzie odbywały się nagrania. Atmosfera, jaka tam panowała, sprawiła, że od razu poczułam się przez wszystkich przyjęta. Miłość, radość, życzliwość, które dało się odczuć, to przecież owoce Ducha Świętego, a “po owocach ich poznacie” (Mt 7, 16). Pamiętam, też że były dobre kanapki i herbata :).  Doświadczyłam wtedy mocy wspólnoty, bo mimo różnic między nami łączy nas Życie przez duże Ż, które daje nam Bóg w Słowie. Budujące jest to, że tylu młodych ludzi sięga po Biblię i chce żyć pełnią życia. Gdyby nie Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, to być może nie otwierałabym teraz tak często Pisma Świętego.

Praca lektora była dla mnie nowym doświadczeniem, które bardzo dobrze wspominam. Dzięki profesjonalnym wskazówkom, anielskiej cierpliwości odpowiedzialnych za to dzieło i głębokiej wierze w umiejętności drugiego człowieka nagrania były dla mnie przyjemnością. Teraz z sentymentem wsłuchuję się w kolejne rozdziały Biblii (Księgi Liczb i 1 Listu do Koryntian), czytane przez moich kolegów i koleżanek, ale przede wszystkim w głos samego Boga, który mówi do każdego i każdej z nas w swoim Słowie. Mam nadzieję, że propozycje, jakie kieruje stowarzyszenie Civitas Christiana do ludzi Młodych, zachęci jak najwięcej moich rówieśników, a także następne pokolenia do czytania Biblii i doprowadzi do wzrastania w łasce.

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana