Warsztaty biblijne z ks. Adamem Węgrzynem – relacja

We wtorek 15 lutego br. odbyły się warsztaty biblijne  online pt. „Jeremiasz Prorok” publikowane „na żywo” na kanale YouTube Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Prowadzący –  ks. Adam Węgrzyn – salezjanin, biblista, współprowadzący program “Ziarno” przybliżył wszystkim zainteresowanym Księgę Jeremiasza wchodzącą w skład zakresu merytorycznego bieżącej edycji OKWB. Biorący udział w warsztatach mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach, na które prowadzący odpowiadał tuż po części właściwej i podsumowaniu.

Uczestnikom zostały przybliżone m.in. następujące zagadnienia:
Kto jest nadawcą Księgi Jeremiasza? Co oznacza imię Proroka Jeremiasza? Co o nim wiemy, kim jest, jak jest przedstawiany w Nowym  Testamencie, jak wyglądało jego powołanie przez Boga, do czego został przez Niego wezwany? Jakie grzechy popełniał Naród Izraelski? W jaki sposób Jeremiasz napomina Izraelitów? Jaka jest ogólna struktura tej Księgi, jej rys historyczny?

Wszystkich tych, którym nie udało się wziąć udziału w wydarzeniu, zapraszamy do zapoznania się z nagranym materiałem, by jak najlepiej zrozumieć omawiane zagadnienia i tym samym dobrze odczytywać Słowo Boże kierowane do nas w tej Księdze, a także lepiej przygotować się do konkursu.

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana