XIII Spotkanie Młodych z Biblią – relacja

 

Tegoroczne XIII Spotkanie Młodych z Biblią nie mogło odbyć się wraz z udziałem uczestników i katechetów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Mimo ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, 13 maja w 39. rocznicę ocalenia życia św. Jana Pawła II, byliśmy razem w duchowej łączności na Mszy Świętej na Jasnej Górze. W uroczystościach osobiście uczestniczyła tylko delegacja koordynatorów Konkursu, wraz z członkiem Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Kamilem Sulejem.

Agnieszka Zalewska, Koordynator Krajowa Konkursu podkreśliła, że ,,nasza jedność i otwarcie się na Pana Boga są szczególnie ważne w tym obecnym czasie, kiedy nie możemy, jak co roku, spotkać się osobiście na Jasnej Górze i w pełni uczestniczyć w Konkursowych wydarzeniach. Dzięki duchowej łączności, mogliśmy stanąć przed obliczem Matki Bożej, bez względu na to gdzie jesteśmy. Tak samo dziękować, wypraszać zdroje łask i jak zwykle wracać umocnieni. W tym roku obchody miały szczególny charakter wdzięczności za dar życia Jana Pawła II – Papieża młodzieży, na kilka dni przed setną rocznicą Jego urodzin’’.

Reprezentanci Stowarzyszenia wzięli udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem abp Wacława Depo. Po nabożeństwie koordynatorzy wspólnie z arcybiskupem złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II – papieża pielgrzyma w 100. rocznicę Jego urodzin. Na zakończenie koordynatorzy poprowadzili modlitwę różańcową dziękczynna za dar życia św. Jana Pawła II, w kaplicy Matki Bożej, gdzie znajduje się najcenniejsza relikwia – przestrzelony pas Papieża Polaka.  

Jako organizatorzy Konkursu, staramy się utrzymać kontakt z uczestnikami, być blisko nich, szukając nowych sposobów łączności w wariancie online. Młodzież poprzez komunikatory internetowe podziękowała za transmisję Mszy Świętej oraz obecność i modlitwę koordynatorów na Jasnej Górze, co było dla nas największą nagrodą i wzmocniło nadzieję i ufność w lepsze jutro.

_________________________________

Ewelina Goździewicz
– koordynator archidiecezji gnieźnieńskiej

 

 

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana