XIV Spotkanie Młodych z Biblią – relacja

13 maja 2021 r., w 40. rocznicę ocalenia życia św. Jana Pawła II, na Jasnej Górze odbyło się XIV Spotkanie Młodych z Biblią. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w wydarzeniu wzięli udział jedynie przedstawiciele organizatorów, uczestników i katechetów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, ale całe wydarzenie było też transmitowane.

Obchody rozpoczęła Msza św. dziękczynna z udziałem uczestników i organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Wśród reprezentacji Stowarzyszenia była też p. Anna Rybak, członkini Zarządu.

Hierarcha pozdrowił uczestników „Spotkania z Biblią” i przypomniał, że poprzez karty Pisma Świętego spotykamy się z żywym Bogiem. Skierował do nas też słowa św. Jana Pawła II: – Nawet sami nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak jesteście piękni, gdy pozostajecie w świetle słowa Bożego i w tajemnicy Eucharystii.

Po Mszy św. podjęliśmy dziękczynną modlitwę różańcową za dar życia św. Jana Pawła II. Potem delegacja złożyła kwiaty pod Jego pomnikiem, a także przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego z błaganiem o błogosławione owoce Jego beatyfikacji dla kościoła w Polsce i Ojczyzny. Do domów wróciliśmy przepełnieni wiarą, nadzieją i dobra atmosferą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia!

_________________________________Marta Witczak-Żydowo
– sekretariat OKWB

 

 

 

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana