XVII Spotkanie Młodych z Biblią

,,Ewangelia jest radością trudu jest równocześnie trudem radości, trudem zbawienia”.

/św. Jan Paweł II Jasna Góra 1983 r./

Jasna Góra to wyjątkowe miejsce, w którym pragniemy pokazywać młodzieży siłę zawierzenia życia Maryi, na wzór pozostawiony przez kardynała Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. W roku 2007 narodził się pomysł, aby właśnie tam, oprócz poszczególnych etapów Konkursu, zaproponować uczestnikom wspólne spotkanie. Jest to niezwykła okazja do modlitwy przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej, wysłuchania świadectw inspirujących osób oraz pogłębienia wiedzy podczas warsztatów biblijnych.

Podążając śladami Papieża Polaka, jako termin naszego corocznego spotkania wybrano 13 maja, aby przypomnieć o cudzie ocalenia jego życia, którego symbolem jest znajdująca się w Kaplicy Cudownego Obrazu relikwie – przestrzelony pas papieskiej sutanny. Spotkanie Młodych z Biblią ma charakter formacyjno-edukacyjny, a także integracyjny i jest nagrodą dla laureatów etapów diecezjalnych Konkursu oraz ich katechetów. W ramach inicjatywy odbywają się warsztaty biblijne – dotyczące tematyki danej edycji, które są ostatnią formą przygotowań do finału Konkursu zorganizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – organizatora wydarzenia.

Centralnym punktem spotkania jest Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej przed Obliczem Maryi oraz wspólna modlitwa różańcowa. W programie wydarzenia jest również wyjazd do Olsztyna k. Częstochowy, gdzie uczestnicy zdobywają Mały Jasnogórski Giewont, biorą udział w Apelu Jasnogórskim, a po powrocie spędzają czas przy ognisku.

Jesteśmy przekonani, że warto podążać drogą Papieża Polaka, który zaprosił młodzież świata do Jasnogórskiej Pani.

W tym roku XVII Spotkanie Młodych z Biblią odbędzie się w dniach 13 – 14 maja 2024 r. w 43. rocznicę ocalenia życia Jana Pawła II. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy laureatów pierwszych trzech miejsc etapów diecezjalnych 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej ze wszystkich polskich diecezji wraz z katechetami/opiekunami prawnymi.

Organizator pokrywa koszty związane z noclegiem oraz wyżywieniem. Dojazd do Częstochowy i powrót na własny koszt.

Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZZ9RWxBkJXDZ1PQpJvddkChccyHZokcN1NvZwfjjlwQM9Xg/viewform

do czwartku 2 maja 2024 r.:

UWAGA!

– Uczestnik poniżej 18-go roku życia powinien przywieźć ze sobą wypełnioną zgodę rodzica/opiekuna prawnego uczestnika niepełnoletniego na udział w spotkaniu,
– Katecheci i opiekunowie powinni wypełnić zgodę opiekuna niepełnoletniego uczestnika na udział w XVII Spotkaniu Młodych z Biblią.

Poniżej wzory zgód do pobrania:

Poczujmy radość Ewangelii! 

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
"Civitas Christiana"
https://okwb.pl/wp-content/uploads/2021/07/show_img.png
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa
email okwb@civitaschristiana.pl
Copyright © 2018 Civitas Christiana